Аґата Крісті

«Бути леді – значить спокійно
і з гідністю приймати удари долі,
у міру сил допомагати тим, кого любиш,
і не скаржитися, навіть якщо здається,
що сил більше немає».
Аґата Крісті 

Королева детективів

Ця особистість є однією з найбільш публікованих письменниць за всю історію людства. Сюжети своїх детективних романів Аґата Крісті шукала під час миття посуду: «Це така дурна робота, що мимоволі приходить думка про вбивство».  

Аґата Крісті народилась 15 вересня 1890 року в англійському місті Воллінгфорд. Її книги перекладено на 103 мови і видані тиражем понад 2 мільярди. Ця жінка нагороджена орденом Британської імперії, за досягнення в галузі літератури отримала дворянський титул Дами – Dame Commander.

Всі твори знаменитості були надиктовані, бо Аґата страждала на дисграфію – не могла записувати тексти. Перший шлюб Крісті розпався, а з другим чоловіком, молодшим за неї на 15 років, письменниця прожила все життя.       

Англійська «знахарка»

Під час Першої світової війни Аґата Крісті працювала медсестрою у військовому госпіталі, згодом вона потрапила на роботу в аптеку, завдяки чому стала відмінно розбиратися в отруйних речовинах. Можливо, тому саме отруєння часто зустрічається в її детективах.

Авторка романів про кохання

У момент популярності як детективного автора, вона ще й була популярною письменницею романів про кохання. Крісті, крім детективних шедеврів, написала шість романів про кохання під ім’ям МЕРІ ВЕСТМАКОТТ, три з яких побачили світ завдяки видавництву Snowdrop.

Герої Аґати Крісті вперше заговорили українською!

Три психологічні романи «Хліб геніїв», «Розлука навесні», «Донька є донька» –  вперше видані в Україні видавництвом Snowdrop. 

Розкішний дизайн у вікторіанському стилі, переклад – неперевершених Євгенії Кононенко та Олени Замойської! https://www.snowdrop.com.ua/

Оберемок цитат Аґати Крісті від Snowdrop про:

кохання

 Як несправедливо, подумала Лора, – що від кохання жінка квітне, а чоловік стає схожим на мокру курку. 

 "Донька є донька" Аґата Крісті

 В народі кажуть, що від розлуки любов лише зміцнюється. А моя тітка Джейн додає: «...хіба що до іншого хлопця».

 "Донька є донька" Аґата Крісті

 Непідходящий чоловік гірше, ніж ніякий.  "Донька є донька" Аґата Крісті

секс

 У вікторіанську добу ми боялися сексу, навіть, покривали чохлами ніжки стільців! Але в наші дні ми дійшли до протилежних крайнощів. Секс став чимось, що можна замовити в аптеці. Щось типу сірки чи пеніциліну. 

 "Донька є донька" Аґата Крісті

 Існує бажання, щоб тобою володіли, так само, як і бажання володіти.

 Жінки починають цікавитися світом неупереджено, коли стають старшими. Шістдесятирічний чоловік, зазвичай, повторює сам себе, як заїжджена платівка. Шістдесятилітня жінка, якщо, звичайно ж, здобула свою індивідуальність, стає цікавою особистістю.

 "Донька є донька" Аґата Крісті

дітей і батьків

 Діти, які служать батькам, чи батьки, які служать дітям – це не має значення для міжособистісних стосунків, на яких все базується. "Донька є донька" Аґата Крісті

 Коли живеш з дитиною, яку любиш, на задньому плані завжди погрожує ця слабка клешня тривоги. «Чи вона щаслива?» «Чи А,В,С є добрими друзями для неї?». "Донька є донька" Аґата Крісті

 Найбільше щастя, яке може трапитися в житті – це щасливе дитинство.  "Донька є донька" Аґата Крісті

гроші

 Коли мова йде про великі гроші, бажано нікому не довіряти.

світогляд

 Свобода варта того, щоб за неї боротись.

 Кращий детектив – випадок.

 Насправді життя – це послідовність маленьких драм.

 Якщо ти любиш людей, ти маєш знати про них усе.

 "Донька є донька" Аґата Крісті

 Правда... Маленькі шматочки правди, які вилазять із нір, як ящірки, говорять: «А ось і я. Ти мене знаєш. Не вдавай, що це не так».

  "Розлука навесні" Аґата Крісті

 Якщо секрет знають більше, ніж двоє, це вже не секрет.

 Якщо намагатись оживити минуле, то в кінці кінців воно постане у спотвореному вигляді.

 Докопатися до істини ніколи не пізно.

творчість

 Бути генієм – це не означає робити щось не так, як інші. В дев’яти із десяти випадків ломка стереотипів – не що інше, як дешевий спосіб змусити про себе заговорити.

 "Хліб генїів" Аґата Крісті

 Завжди знайдеться жінка, яка буде ладна витягти тебе з прірви. Але ніхто не складе тобі товариство на вершині гори. Так і залишишся там у гордовитій самотності.

"Хліб геніів" Аґата Крісті