Вірджинія Вулф

«У кожної жінки, якщо вона збирається писати, повинні бути гроші і своя кімната».
 
               Вірджинія Вулф

 

Всесвітньо відома британська письменниця.

Народилась 25 січня 1881 року у Лондоні. Дружина відомого письменника Леонарда Вульфа.

Усі твори письменниці вийшли у видавництві Hogarth Press, яке вона заснувала разом із чоловіком.

Її романи вважаються класикою «потоку свідомості».

Знамените есе Вірджинії Вулф «Власна кімната» опубліковане українською мовою у збірнику серії

Школа пані Фреймут „Про любов”.

Вулф стала однією з центральних постатей фемінізму в 70-х роках минулого століття, її роботи перекладені більш ніж п'ятдесятьма мовами.

Вірджинія страждала від головних болей та галюцинацій протягом всього життя. Нічне бомбардування Лондона 1941 року, під час якого був зруйнований будинок Вулфів, згоріла бібліотека, страх за Леонардо, який був євреєм, –  стали останньою краплею перед самогубством.

Письменниця залишила чоловікові прощального листа, у якому написала такі рядки:

«… Я просто хочу сказати, що всім щастям в моєму житті я завдячую тобі. Ти був безмірно терплячий зі мною і неймовірно добрий. Усі це знають. Якщо хто-небудь і міг би врятувати мене, це був би ти. Не думаю, що дві людини могли б мати більше щастя, ніж було у нас…»

Оберемок цитат Вірджинії Вулф від Snowdrop про:

чоловіків та жінок

 Енергійний, сивочолий, добродушний джентльмен приглушеним голосом вибачився за те, що змушений попросити мене покинути бібліотеку. Жінки допускаються сюди тільки у супроводі членів наукового товариства або за наявності рекомендаційного листа. Відома бібліотека залишилася абсолютно байдужою до того, що її облаяла жінка… Спускаючись сходами, я спересердя зареклася ще хоч раз потривожити її відлуння своїми благаннями про гостинність.

 Жінка століттями грала роль дзеркала, наділеного чарівною і оманливою властивістю: відображена в ньому фігура чоловіка була вдвічі більше натуральної величини.

 Чому жінки набагато більше цікавлять чоловіків, ніж чоловіки – жінок?

 "Власна кімната" зі збірки "Про Любов" Школа пані Фреймут

гроші

 Я заробила першою рецензією один фунт десять шилінгів і шість пенсів і на ці гроші купила перського кота. А потім мене розібрало честолюбство: кіт – це, звичайно, дуже добре. Але кота мені мало. Я хочу автомобіль. Ось так я і стала романісткою.

світогляд

 У грудях, де, кажуть, живе душа, помалу розливалося світло. Але не те жорсткоке й мізерне електричне світло, яке ми називаємо яскравим, якщо заходить мова. Це було більш повне і витончене, потаємніше сяйво, яким є багате жовте полум’я розважливого спілкування. Не варто поспішати. Не варто виставлятися. Не варто бути комось, крім себе самого.

 Краса світу, яка скоро загине, мала дві грані: одна – сміх, інша – туга, і вони розривали серце навпіл.

 "Власна кімната" зі збірки "Про Любов" Школа пані Фреймут