Кейт Шопен

«Деякі люди залишають враження
не більшої тривалості, ніж слід весла
на воді».
Кейт Шопен

Американська письменниця, народилася 1850 року в місті Сент-Луїс США.

Її твори є класкою американської феміністської літератури.

Вийшла заміж за Оскара Шопена, з яким у них народилось шестеро дітей. Після смерті чоловіка зайнялася письменницькою діяльністю.

Твори Шопен отримали високу оцінку і набули великої актуальності лише в XX столітті, завдячуючи зростанню руху за жіноче рівноправ'я.

 Знамените „Пробудження” – найкращий і феміністичний за духом роман: Кейт Шопен, змальовуючи життя жінки, що незадоволена відведеною їй роллю у суспільстві, дала початок новому напрямку в американській літературі.

 

Snowdrop пропонує не менш захопливе есе Кейт Шопен „Пара шовкових панчіх”, що увійшло до збірки серії Школа пані Фреймут „Про любов”.

Оберемок цитат Кейт Шопен від Snowdrop про:

 

світогляд

Вона пережила почуття, що опустилась нижче по соціальних сходах, з паралельним підйомом по духовній шкалі.

„Пробудження”

 

Панчохи, і черевики, і добре припасовані рукавички творили дива з її поставою – вони додали їй упевненості, відчуття незалежності до ошатного натовпу.

(«Пара шовкових панчіх» зі збірки "Про Любов" Школа пані Фреймут)

 

Місіс Соммерс дійшла до догу і зачекала на трамвай. Чоловік з пильним поглядом, який сидів навпроти, здавалося, вивчав її дрібне, бліде лице. Його бентежило те, що він бачив. Насправді ж, він не бачив нічого, хіба що був чарівником настільки, аж міг помітити палке бажання, сильне прагнення, щоб трамвай ніде не зупинявся, а просто віз її, все вперед і вперед, вічно.

("Пара шовкових панчіх” зі збірки "Про Любов" Школа пані Фреймут)

Я б відмовилась від несуттєвого; я б відмовилась від своїх грошей, я би відмовилась від життя для своїх дітей; але я б не віддала себе. Я не можу висловитись ясніше; це лише те, що мені відкривається, те, що я починаю розуміти.