КАЖАН ЖАН

Чудова і, водночас, повчальна казка від Ольги Фреймут запам'ятається нам із сином надовго.

У тексті відчувається любов авторки до дітей і її трішки «ревізорський» характер. Це цікава «методичка» по вихованню дітей та з повчальним змістом для дорослих. Кажан Жан і його сестрички Мишаня і Леті навчають, як бути самими собою в різних ситуаціях, як варто реагувати на заборони дорослих та як, попри все, дійти до своєї мети. Далеко небанальна композиція тримає увагу читача до останнього слова. Серед цікавинок хочу відзначити наступне: - матові, чудово проілюстровані сторінки;  - в тексті присутні сучасні слова (такі як селфі, світшот) що, однозначно, збільшує словниковий запас дитини; - позиція авторки також присутня, але тезисно, ненав'язливо. Так би мовити поєднання світлого і темного. Читається залюбки. Шикарні кольорові ілюстрації від лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Кості Лавро - це взагалі окрема тема мого захоплення. Вони реально круті! Загалом, як мама маленького непосиди, цю книгу рекомендую для прочитання. До того ж ця література ще й українською мовою!

Катерина 14 березня 2018 р. 
Детальніше: https://www.yakaboo.ua/kazhan-zhan.html#tab-reviews

***

   Нам книга сподобалась відразу.

Мою шестирічну доню ілюстрації надихнули на створення портретів головного героя, цілий вечір творила. Щодо тексту - просто не можу не радіти тій щирій українській мові, якою завжди говорить, а тепер і пише Оля Фреймут. Зміст цікавий, своєрідний, не банальний, що дуже важливо. Ми з дочкою перечитали багатсько казок, тож здивувати і зацікавити нас складно, але авторці це вдалось. Історія цікава, повчальна, а за головний посил, про віру в свої мрії, Олі окрема подяка. Головний герой так просто на своєму прикладі показує, що все можливо, хай не без труднощів, але якщо не опускати "лапокрила", то все реально. І як на мене це саме те, чого дитина має навчитись, саме те, що має винести з дитинства і пронести через все життя.

На останок, як мама мамі, Олю, дякую, Вам ♥ ♥ ♥ пишіть ще!!!!

 

Анастасія Гончар 27 травня 2018 р.   
Детальніше: https://www.yakaboo.ua/kazhan-zhan.html#tab-reviews

***

  Скажу чесно - я мала сумніви щодо цієї книги, коли дочка обрала її в книжковому магазині.

Бо вона трохи задорога, як мені здалося. Але я не пожалкувала витрачених грошей жодної секунди. Бо книга доньці дуже сподобалась - там і цікава історія, гарні ілюстрації, дочка прочитала декілька разів, переказувала та вигадувала продовження (тут я вже натякаю, якщо авторка читає ці рецензії). Взагалі таку книгу варто мати на домашніх книжкових полицях, бо вона дійсно повчає і надихає маленьких читачів - і поміркувати, і, навіть, помалювати, продовжити. Ольга Фреймут мене приємно вразила тим, що свій досвід вона талановито перенесла у книгу, що вона сподобалась і дітям, і дорослим, адже це дійсно задоволення - тримати гарну, якісну, цікаву книгу в руках. Якщо ви ще думаєте - купувати чи ні - моя думка - купувати. Дитина до цієї книги буде декілька разів повертатися, перечитувати і роздивлятися. Ну і достатньо легко читати дитині, що не так давно тільки навчилася читати самостійно. Дякую за гарне видання і цікаву книгу!

Klepikovskaya 17 вересня 2018 г.  
Детальніше: https://www.yakaboo.ua/kazhan-zhan.html#tab-reviews

***

   Мне понравилась сама история, идея, иллюстрации и то, что книжка написана в таком стиле, что есть ощущение, что над ней работали и маленькие дети и взрослые профессионалы.

Очень потому и порадовала Фреймут. Это вообще какой-то новый взгляд на Ольгу. Мне финал книги не очень понравился, но в целом - интересно. Я случайно увидела ее и решила купить по буквально дуновению ветра и не жалею. Хоть во многом - это далеко не мой стиль. Не очень понравилось послесловие, но это имеет отношение к общему мнению о книге. Сама история довольно насыщена эмоциями и различными поворотами сюжета. Мне кажется, такие истории могут развивать эмоциональный интеллект ребенка. Да и взрослого тоже. Мне показалось замечательным, что персонажи крайне честны в своих проявлениях отношения к друг другу. Смело можно покупать детям. Как мне кажется, довольна широкий возрастной круг людей может быть заинтересован в этой истории. Но особенно приятно читать будет в компании. В этой сказке есть что обсудить. Тут использован не банальный подход к созданию истории.


Даша Карайко 19 сентября 2018 г.
Подробнее: https://www.yakaboo.ua/kazhan-zhan.html#tab-reviews

***

   Побачивши книгу відомої на всю Україну телеведучої мені стало дуже цікаво : зацікавив зміст та мова автора, все-таки це не звичайна письменниця.

Тепер детальніше зі слів мого молодшого брата( книжка розрахована для дітей віком приблизно від 5 до 8): Перше враження: Взявши в руки ми помітили що вона справді не маленька. Дуже добре що обкладинка товста. Так як маленькі діти можуть випадково нанести шкоду м’якій. Книжка має безліч гарних, яскравих, кольорових, великих ілюстрацій. Текст великий і добре розподілений на частинки. А сторінки не «газетні», а якісь особливі, цупкі. Про сам твір: Твір передбачений на ще меншого слухача якому буде читати мама. Мені сподобалося написання та сама суть тексту можу добавити що він є добрим, позитивним. Так як розповідається про маленького кажана Жана, ми можемо сказати що цей персонаж дуже сподобався тим що він схожих на маленьких діток. Підсумовуючи, братику дуже сподобалася ця книжка тому купівля була вдалою. P.S. Ваша дитина довгий час не зможе відійти від цієї розповіді, так як її будуть переповнювати емоції від почутого чи прочитаного.

Тая 14 червня 2019 г.
Детальніше: https://www.yakaboo.ua/kazhan-zhan.html#tab-reviews

***

    Ніхто не примусить вас зневіритись в ангелах, якщо ви цього не дозволите.

Насправді між казкою й життям немає різниці. Ті, хто читають казки, це розуміють. Бо казки вчать думати. Швидко. Неймовірно швидко, так навіть світло не вміє літати. © Цей фрагмент післямови - не просто слова, адже малечу не обдуриш. З усіх казок найбільше мою племінничку цікавить "Кажан Жан". Спочатку планувала написати рецензію одним реченням "Серед тисяч казок - ідеальний зразок". Але потім передумала, адже це справжнє джерело натхнення. Тільки Фреймут могла так по-світлому написати про нічних відчайдухів-кажанів. Люблю їх. Змалку просила у батьків не котика, песика, чи папугу. Хотілося мати кажана... Росла я, росли мрії і якось геть непомітно я з дитини перетворилася на дорослу людину, в якої є прекрасна племінниця. І вона теж любить кажанів - це крилате втілення ночі. Наша манюня сама ще не читає, адже у 2,5 роки то ніби ранувато, але справа не в тому. Казочку вона щоразу слухає уважніше, ніж старанний студент улюблену лекцію! + Навіть темрява потребує кольорів, тому особливо хочеться подякувати за чудові ілюстрації!

Stasya Nazarenko 2 липня 2018 г.
Детальніше: https://www.yakaboo.ua/kazhan-zhan.html#tab-reviews

***

 Повелася на назву. Ще про кажанів у нас книги не було і стільки гарних відгуків мені попадалося, що, хоч і краялося серце від ціни, та я її придбала. Моїй дитині дуже сподобалася книга. Не знаю, що більше - текст чи ілюстрації, та син слухав уважно, оченята сяяли і губки посміхалася. Я ж таки назбирала трохи того, що мені не сподобалося. Зовнішність книги розкішна. Якісний папір, чудові ілюстрації. От саме малюнки, як на мене, найбільша цінність. Вони милі, чудесні, щирі, атмосферні. Вони повністю витягують цю історію, є для неї поплавком, який тримає цю казку на плаву. Від них не можна відвести погляду, вони ЗАВОРОЖУЮТЬ! Сам текст мене не вразив - це дуже толерантно сказано. Він здався кострубатим, непродуманим, не цілісним. Основна думка передана слабо. Інакше б не було величезної, як для дитячої книги, післямови "Коли стається диво" Інни Корнелюк. У ній намагаються нам пояснити, що хотіла донести авторка дітям. А це вже якийсь нонсенс. Нагадало критичні статті у шкільних підручниках з літератури. Подумалося, що це було дарма зроблено. Та моїй дитині сподобалося, а книга ж дитяча) Тож читайте!!!


 Світлана 7 мая 2018 г.  
Детальнвше: https://www.yakaboo.ua/kazhan-zhan.html#tab-reviews

***

  Всі ми знаємо Ольгу Фреймут як ,,народного ревізора", а ще як ведучу низки інших ток-шоу; журналістка, акторка, мати трьох дітей; а ще й письменниця, і починаючи з цього року -- ще й дитяча казкарка. ,,Кажан Жан" -- це перша ластівка, або ж, як каже сама авторка, перша весняна квітка -- підсніжник -- у її літературному доробку для дитячої аудиторії, до того ж у власному видавництві ,,Snowdrop" (українською перекладається як ,,підсніжник"). Це добра, бешкетлива і водночас глибока та повчальна сучасна казка, яка сподобається як дітям, так і їхнім батькам. Першим, перед усім, класнючищими ілюстраціями з-під пера знаного і улюбленого, зокрема, абабагаламагівцями художника Костя Лавра, а також можливістю впізнати в образі головного героя і себе, неслуха). .... Всупереч найсуворішим батьківським заборонам. Навіть життєвозагрожуючим! А у світі кажанів найбільшу загрозу становить... сонце! Кожен кажан знає: достатньо лишень показатися сонцю, як одразу загинеш!!! Та Жан вирішив утнути нечувану витівку -- зробити селфі зі сонцем! Уявляєте? Що з цього вийшло, тобто, чи не залишилася від нього лише купка попелу, пропоную спочатку здогадатися самим, а вже потім перевірити свою здогадку з думкою письменниці Ольги Фреймут.


Олеся Кізима 23 мая 2018 г.
Детальніше: https://www.yakaboo.ua/kazhan-zhan.html#tab-reviews

***